İBB Duyurdu: O Metrobüs Durağı 45 Gün Kapalı Olacak

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesindeki Beşyol metrobüs durağı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen üst geçit çalışması nedeniyle 7 Şubat’tan itibaren 45 gün süreyle hizmet veremeyecek.

Her gün yüz binlerce kişinin kullandığı metrobüs hattındaki yoğunluk, sabah ve akşam işe gidiş-çıkış saatlerinde pik noktasına ulaşmaya devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) metrobüs duraklarına ilişkin açıklama geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) yapılan açıklamada, belediyenin teknik ömrünü tamamlayan ve yaya kapasitesini karşılayamayan Beşyol metrobüs durağının üst geçidini yenilediği belirtildi.

Yaya üst geçidi yapımı, istasyon alanı düzenlemesi ve D-100 kara yolunun yeniden dizayn edilmesi çalışmaları kapsamında Beşyol metrobüs durağının geçici olarak kapatılacağı kaydedilen açıklamada, “Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu kararıyla 7 Şubat’tan itibaren Beşyol metrobüs durağı 45 gün süreyle kapalı olacak.” ifadesi kullanıldı.

Çalışma kapsamında, 70 metre uzunluğunda ve 5 metre genişliğinde yeni üst geçit inşa edileceği aktarılan açıklamada, üst geçit tamamlandığında Edirne istikameti D-100 kara yolu, yan yol ve metrobüs yolunun 450 metre boyunca yaklaşık bir şerit kadar kuzeye öteleneceği ve metrobüs peron alanının genişleyeceği belirtildi.

Açıklamada, Beşyol metrobüs durağı yerine alternatif olarak Sefaköy ve Florya metrobüs duraklarının kullanılması önerildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir