81 ilden gelen öğretmenler Anıtkabir’de

İHA

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Ankara’da bir araya gelen öğretmenler, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile birlikte Anıtkabir’e gitti.

Bakan Tekin başkanlığındaki bakanlık bürokratları ile öğretmenlerden oluşan heyet, Aslanlı Yol’dan yürüyerek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine geldi.

Bakan Tekin’in mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’nde Özel Defteri’ni imzalayan Bakan Tekin, deftere şunları yazdı:

Başöğretmenimiz Aziz Atatürk, Başöğretmenimiz Aziz Atatürk, Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul edişinizin 95’inci yıl dönümünde, yurdumuzun dört bir yanından gelen, geleceğimizin teminatı öğretmenlerimizle birlikte huzurunuzdayız. En onurlu mesleğin mensupları olarak Cumhuriyetimizin ideallerine ulaşmak için şanlı bayrağımızın dalgalandığı her yerde, her bir evladımızı istikbalimizin birer meşalesi telakki ederek çalışmaktayız.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını idrak ettiğimiz ve “Türkiye Yüzyılı” idealiyle yola çıktığımız bu tarihi süreçte, bizlere verdiğiniz “Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma” hedefine azim ve kararlılıkla ilerlemekteyiz. Yarınlarımızın mimarı öğretmenlerimiz, köklü tarihimizden aldığı güçle, sizin çizdiğiniz yolda evlatlarımızı vatan, millet ve Cumhuriyet sevgisiyle yetiştirmeye, ilmin ve irfanın rehberliğinde aydınlatmaya devam edeceklerdir. Ruhunuz şad olsun!

Hatıra fotoğrafı

Tekin, daha sonra beraberindeki bürokratlar ve öğretmenlerle Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir