Snapchat, ChatGPT Destekli Yeni Sohbet Botu My AI’ı Duyurdu

Snapchat, geliştirdiği My AI sohbet botunun artık tüm uygulama kullanıcıları tarafından erişilebilir olduğunu duyurdu. Daha önce yalnızca ücretli abonelere özel olan özellik, kullanıcılara kişiselleştirilmiş öneriler ve yaratıcı içerikler sunuyor.

Şirket, bu hamleyle özel ve herkese açık gönderiler arasında ayrım yapmaya odaklanarak Instagram ve TikTok gibi daha büyük rakiplerinden farklılaşmayı hedefliyor.
Kullanıcılar artık My AI ile kafasına göre konuşabiliyor, gerçeklere dayalı sorular sorabiliyor ve yaratıcı içerikler ortaya koymasını isteyebiliyor. Bireysel sohbetlerin yanı sıra kullanıcılar My AI’ı grup sohbetlerine de dahil edebilecek.

Snapchat+ aboneleri bot ile ayrıca fotoğraf alışverişinde bulunabiliyor ve bu sayede yapay zeka tarafından oluşturulan görüntüler üretebiliyor. Ayrıca My AI’ı özel bir isim ve bir Bitmoji yardımıyla kişiselleştirebilmek mümkün.

Kimi zaman yanlış bilgiler yayabilen ya da uygunsuz yanıtlar verebilen ChatGPT’nin çok geniş kitlelerce kullanılan bir sosyal medya uygulamasına dahil edilmesinin risklerine de değinen Snapchat, My AI tarafından verilen yanıtların %99’unun ChatGPT’ye kıyasla topluluk kuralları ve etik değerlere çok daha uygun olduğunu söyledi.

Bir blog yazısında “My AI mükemmel olmaktan uzak, ancak çok ilerleme kaydettik” diyen şirket, “yapay zekayı daha güvenli, eğlenceli ve kullanışlı bir deneyim haline getirmek için bu alan üzerine çalışmaya devam edeceklerini” de söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir