MHP’li Büyükataman: ‘Zillet belediyeciliği Türkiye’nin bekasını hedef alıyor’

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, partisinin Bursa İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, 9 Şubat 1969’da kurulan Milliyetçi Hareket Partisinin, Türk milliyetçilerinin siyasi arenadaki tek temsilcisi olarak ilkelerinden taviz vermeden mücadelesini bugünlere kadar sürdürdüğünü söyledi. Türkiye’nin geçen yıl mayıs ayındaki genel seçimlerde tercihini Cumhur İttifakı’ndan yana yaptığını belirten Büyükataman, Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşmak için önemli bir eşiğin geçildiğini kaydetti.

Büyükataman, Türkiye’nin önünde şimdi yeni bir eşiğin olduğunu dile getirerek, “31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri bu anlamda sadece bir yerel seçim olarak görülmemelidir. 31 Mart 2024, Cumhur İttifakı’nın başarılı ve kararlı yönetiminin belediyelerle de perçinlenmesi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tüm yönleriyle kökleşmesi için tarihi bir dönüm noktası, muazzam bir fırsattır.” diye konuştu.

Türkiye’nin 2019’dan bu yana muhalefetin yönetiminde bulunan belediyeler marifetiyle kuşatılmak istendiğini vurgulayan Büyükataman, zillet belediyeciliğinin Türkiye’nin bekasını hedef aldığını belirtti. 31 Mart 2024’ün, Türkiye’nin bekası uğrunda gösterilecek kutlu bir duruşun tarihi olduğunu vurgulayan Büyükataman, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak, büyük Türk milletinin sarsılmaz bir irade ile bu duruşu göstereceğinden hiçbir şüphemiz yoktur.” şeklinde konuştu.

Büyükataman, şehirlerin Cumhur İttifakı’nın ve Milliyetçi Hareket Partisinin “üretken belediyecilik” anlayışına kavuşması gerektiğini ifade etti. Yerel seçim hazırlıklarına değinen Büyükataman, “Cumhur İttifakı olarak sarsılmaz bir birlik içerisinde 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri’nin, Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerimize ulaşmak için kritik bir önemde olduğunun idrakiyle hazırlanıyoruz.” ifadesini kullandı.

Cumhur İttifakı’nın gündeminde milletin menfaatlerinin olduğunu vurgulayan Büyükataman, birlik ve beraberlik içinde seçim çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Büyükataman, “Birliğin gücüyle herkes için herkese göre belediye” diyerek seçim başarısına inandıklarını kaydetti.

Büyükataman’a basın toplantısında MHP Bursa Milletvekili Fevzi Zırhlıoğlu, İl Başkanı Muhammet Tekin, Cumhur İttifakı’nın Yenişehir Belediye Başkan adayı Davut Aydın ve Mustafakemalpaşa Belediye Başkan adayı Ahmet Beygirci ile partililer eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir