Galaxy S24 Ultra, iPhone 15 Pro Max’i bir alanda daha tokatladı!

Galaxy S24 Ultra, geçen yılki Galaxy S23 Ultra ile aynı 5000mAh batarya kapasitesini korumuş olabilir, ancak çipset geliştirmeleri ve yazılım optimizasyonları, Samsung’un amiral gemisinin en son batarya tükenme testinde rakiplerini geride bırakmasına yardımcı oldu. Bir YouTuber, dört premium telefonu yan yana koyarak bu testi gerçekleştirdi ve hatta 3nm A17 Pro ile iPhone 15 Pro Max bile bu yeni rakibini geçmekte zorlandı.

Yapılan yeni batarya tükenme testine göre Galaxy S24 Ultra, tek şarjla neredeyse 11 saat dayandı. XEETECHCARE, her bir amiral gemisinin bataryasını tüketmek için çeşitli sosyal medya uygulamalarını ve 3DMark’ı açtı. Facebook ve Instagram bilinen batarya tüketen uygulamalar olsa da, Galaxy S24 Ultra rakiplerine karşı önde kalmayı başardı. Daha büyük buhar odacığı, Snapdragon 8 Gen 3’ün sıcaklıklarını kontrol altında tutmaya yardımcı olmuş olabilir, ayrıca en son One UI güncellemesi CPU yükünü azaltarak daha enerji verimli bir paket sağlamış olabilir.

Galaxy S24 Ultra, iPhone 15 Pro Max’i bir alanda daha tokatladı!

iPhone 15 Pro Max batarya tükenme testinde Galaxy S24 Ultra’ya yakın bir performans sergiledi, ancak daha küçük bataryası ve etkili bir soğutma çözümü eksikliği nedeniyle Apple’ın en üst seviye cihazı Samsung’un son amiral gemisinin gerisinde kaldı. Samsung’un en son amiral gemisi, 10 saat 59 dakika dayanarak kapanmadan önce zirvede yer aldı. İkinci sırada, 10 saat 20 dakika dayanan iPhone 15 Pro Max bulunuyor.

Pixel 8 Pro, rakiplerle başa baş gitmeyi başardı ve 10 saat ile bitirdi. Geçen yılın Galaxy S23 Ultra’sı ise 8 saat 10 dakikalık bir süre ile son sırada yer aldı, ki bu da bir yıllık bir cihaz için oldukça etkileyici. YouTube videosu, Galaxy S24 Ultra’nın rakiplerinin eski bataryalarla çalışıp çalışmadığını belirtmedi. Bu nedenle, bu bataryalar sürekli şarj ve deşarj edildikçe aşınma ve yıpranma yaşayacak ve yeni bir birim kadar uzun süre dayanmayacaktır.

Ayrıca, Galaxy S24 Ultra’nın veya diğer modellerin varsayılan çözünürlüklerinde veya maksimum kare hızında, yani 120Hz’de çalışıp çalışmadıklarını bilmiyoruz. Ancak, bu testi kapsamlı bir batarya tükenme testi olarak kabul edemeyiz. Yine de, XEETECHCARE gerekli çabayı gösterdi ve en azından bu testte Samsung’un en üst modelinin batarya şampiyonu olduğunu ortaya koydu. Ancak daha sonra paylaşacağımız diğer karşılaştırmalar da var, bu yüzden takipte kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir