CHP’li Emir: Kılıçdaroğlu’nu destekliyor gibi gözüküp desteklemeyecek arkadaşlarımız var

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, CHP TBMM Grubu’nun 130 milletvekilinden 95’i olarak hafta sonu yapılacak 38. Olağan Kurultay’da, Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme yönünde imza verdiklerini söyledi.

Ancak imza listesinde yer alan bazı milletvekillerinin bundan haberi olmadığı iddia edildi. Listede imzası olduğu belirtilen onlarca vekilin TBMM’deki basın toplantısında yer almaması da dikkat çekti.

“DESTEKLİYOR GİBİ GÖZÜKEN BAZI ARKADAŞLAR FARKLI DAVRANACAK”

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, TBMM’de yaptığı basın açıklamasında bir gazetecinin “CHP milletvekilleri Kılıçdaroğlu’na adaylık için imza verdiler. 95 imzadan bahsediliyordu, 68 kişi burada hazır bulundu. Değerlendirmeniz nedir?” şeklindeki sorusunu yanıtladı.

Emir “Değişimciler için imza atan, Özgür Özel için imza veren hiç kimsenin daha sonra kararını değiştirmesi veya kabine girdiğinde farklı davranması mümkün olmayacak. Değişimci olmak cesaret ister ama Genel Başkan’ımızı destekliyor görünen arkadaşlarımız arasında farklı davranışlar gösterecek kişiler de var.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA, HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir