‘Bölücü’ iftirası atıldı, gerçek ortaya çıktı! HÜDA PAR’ın ‘Ölürüm Türkiyem’ coşkusu

  • Haber7 – ÖZEL

HDP ile kirli pazarlıklara girişen 6’lı koalisyonun destekçilerinin iftiralarla saldırdığı HÜDA PAR’ın teröre ve darbeye karşı gösterdiği direniş yeniden gündeme geldi.

Terör örgütleriyle ilişkilendirilmeye çalışarak itibar suikastı yapmaya çalışılırken HÜDA PAR’lıların darbe girişimi sonrası başlatılan demokrasi nöbetlerinde meydanlara indiği ve Kürtçe ‘Ölürüm Türkiyem’ türküsünü coşkuyla söylediği ortaya çıktı.

Gündeme gelen videoda HÜDA PAR’lıların hem türküyü söylediği hem de Türk bayrakları ile parti bayraklarını salladığı görüldü.

_________________

HÜDA PAR’DAN MİLLİ DURUŞ: DARBEYE DİRENDİ

6’lı koalisyona katılmayıp Cumhur İttifakına katıldığı için hedef olan HÜDA PAR, FETÖ’nün gerçekleştirdiği 15 Temmuz darbe girişiminde milli bir duruş sergiledi.

6’lı koalisyonun adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tankların arasından geçip giderken, TV karşısında kahve içerek olayları izlerken, HÜDA PAR’lılar meydanlara indi.

Türk bayrakları ve HÜDA PAR bayraklarını alan vatandaşlar, darbeye karşı durdu.

FETÖ’nün başlattığı darbeye ilk andan itibaren direnen HÜDA PAR’lılar, “Emperyalistlerin uşakları, Allah onları yok etsin. Müslüman düşmanları. Bu darbe İslam’a yapılan bir savaştır. Biz bu memleketi dinsizlere, imansızlara, namussuzlara bırakmayacağız.” sözleriyle tepki gösterdi.

HÜDA PAR’LI ŞEHİDİN CENAZESİNE BİNLER KATILDI

Doğru Haber gazetesinde yer alan habere göre, HÜDA PAR’ın çağrısıyla darbecilere karşı koymak için 15 Temmuz akşamı Boğaziçi Köprüsü`ne giden HÜDA PAR üyesi Mehmet Karaaslan, darbeciler tarafından açılan ateş sonucu şehit edildi.

Cenaze törenine, aralarında HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Said Şahin ve İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük‘ün de yer aldığı binlerce kişi katıldı.

6’LI KOALİSYON, PKK’NIN SİYASİ UZANTISI HDP İLE KOL KOLA SEÇİME GİDİYOR

Öte yandan HÜDA PAR’ı terör ile ilişkilendirmeye çalışan 6’lı koalisyon destekçileri, HDP’nin ‘bölücü’ söylemlerine ve faaliyetlerine sessiz kalıyor.

PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılmasını isteyen HDP’liler, seçimden sonra bu hedeflerini yerine getireceğini belirtiyor.

Bir seçim bürosu açılışında konuşan HDP Milletvekili Feleknas Uca, “14 Mayıs zulümlerin hesabını sorma günüdür. Bizler 15 Mayıs’ta da zindanların kapılarını açacak ve Abdullah Öcalan’ı özgürlüğüne kavuşturacağız.” ifadelerini kullandı.

HDP’Lİ SIRRI SAKIK: KAPALI KAPILAR ARDINDA SÖYLENENLER…

HDP’li Sırrı Sakık ise, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kapalı kapılar ardında kendilerine verdiği sözleri kamuoyuna açıklamasını istemişti. Sakık, “Kılıçdaroğlu da açık ve net olarak önümüzdeki dönem ne yapacağını kamuoyuyla paylaşmalıdır. Kapalı kapılar ardında söylenenlerin, kamuoyuna da bunların deklare edilmesi gerekir” demişti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir