AK Parti ayda 45 bin lira ‘hayat pahalılığı’ tazminatını iptal etti

İstanbul’a taşınan 400 BDDK personeline ayda 45 bin lira ‘’Hayat Pahalılığı’’ tazminatı verilmesine yönelik düzenleme yasa teklifinden çıkartıldı.

Sözcü’den Zekeriya Albayrak‘ın haberine göre; “Neden BDDK’ya ayrımcılık yapılıyor?” sesleri yükselince AK Parti Milletvekilleri Orhan Erdem ve Necmettin Erkan’ın önergesi ile yapılan bu düzenleme, AK Parti Grup Başkanvekili Abdülhamit Gül’ün önergesinin TBMM Genel Kurulu’nda kabulü sonucu ile iptal edildi.

Torba kanun teklifinde yer alan 52. madde metinde çıkarıldı. Böylelikle BDDK Başkanı Şahap Kavcıoğlu dahil BDDK personeline ek ödeme yapılmasından vazgeçildi.

Bu madde ile “Kurumda görev yapan kurul başkan ve üyeleri, başkan yardımcısı, başkanlık müşaviri, daire başkanı ve müdür ile murakıp, uzman, murakıp yardımcısı ve uzman yardımcısı unvanlı meslek personeline her ay 60 bin gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutarı geçmemek üzere ek tazminat ödenir” hükmü getiriliyordu. Bu ödeme vergiden de muaf olacaktı. (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir